Политички партии

Мицевски: Причини за интерпелацијата за Димитров се манипулацијата на јавноста во врска со датумот за преговори, нетранспарентноста и низата неуспеси во надворешната политика

Во емисијата „Утрински брифинг“ гостуваше пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски кој кажа дека причините за иницијатива за интерпелација на Никола Димитров се манипулацијата на јавноста за добивање на датумот, низата на неуспеси на надворешната политика и брзоплетоста на потпишувањето на договорот со Бугарија кој прави огромни проблеми на државата и недобивањето на датум за преговори за влез во Европската унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close