0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитички партии

Мицевски: Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува само на 36. седница

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на утрешната 36. седница на чиј дневен ред се законите од петтиот пакет мерки, изјави вечерва координаторот на пратеничката група Никола Мицевски.  На гостувањето во централниот дневник на телевизија „Сител“, Мицевски рече дека нема да присуствуваат на 32 седница која е закажана пред 36. седница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close