ПолитикаПолитички партии

Мицевски: Џафери прави се интерпелациите за Николовски и Маричиќ да не се најдат на седница 

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски денеска на прес-конференција го обвини претседателот на Собранието Талат Џафери дека правел се за да се спречи на дневниот ред на денешната седница да се најдат интерпелациите што ги поднесе неговата партија за вицепремиерот Љупчо Николовски и министерот за правда Бојан Маричиќ, додавајќи дека „продолжува праксата на самоволие и непочит кон Деловникот од страна на Коалицијата СДСМ-ДУИ“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close