0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.ПорталДописници СветМИА ИстражуваРепортажа

МИА во еден од центрите за вакцинација во Атина, Грција се подготвува за „операцијата Слобода“ (фото + видео)

Дописничката на МИА од Атина, непосредно пред почетокот на вакцинацијата, го посети здравствениот центар „Илион“ во западниот дел на областа Атика, поширокиот дел на Атина, каде што медицинските лица се подготвени за да ги примат граѓаните, обезбедени се и информативни флаери, а самиот процес на вакцинација, како што објаснуваат надлежните, нема да трае повеќе од 15 минути и ќе биде во присуство на доктор, медицинска сестра и здравствен посетител.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close