МИА Радио флеш

МИА Радио флеш

 – Борбата против организираниот криминал и соработката во врска со кривичните прашања, биле дел од темите за разговор меѓу Јавните обвинители на Бугарија и Северна Македонија, Иван Гешев и Љубомир Јовески, на кој состанок на присуствувале и портпаролката бугарското обвинителство Сијка Милева и Јавниот обвинител за борба против организиран криминал и корупција на Република Северна Македонија Вилма Русковскана, објави канцеларијата на бугарскиот јавен обвинител.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close