Paralajmërime

MIA Paralajmërime-botë

8 korrik 2020

8 korrik 2020

Bruksel – Kancelarja gjermane Angela Merkel do t’i prezantojë  planet  e kryesimit të saj  me Këshillin e BE-së para Parlamentit Evropian

Bruksel – Ursula fon der Lajen dhe kancelarja gjermane Angela Merkel do të bisedojnë për buxhetin e ri të BE-së

Londër – Qeveria britanike do t’i prezantojë raportet financiare

Nju-Jork – Këshilli për Siguri i Kombeve të Bashkuara  do të diskutojë  për situatën në Libi

Uashington – Presidenti amerikan Donald Tramp  duhet të mbajë takim me homologun e tij meksikan Andres Manuel Lopez Obrador, edhe pse takimi ende nuk është konfirmuar nga Shtëpia e bardhë.

 

Back to top button
Close
Close