Paralajmërime

MIA Paralajmërime – botë

23 qershor 2020

23 qershor 2020

Hagë – Vizitë e presidentit francez Emanuel Makron në Holandë, ku do të takohet me kryeministrin Mark Rute për planin e rindërtimit të BE-së.

Moskë – Takim i ministrave të jashtëm të Rusisë, Indisë dhe Kinës.

Uashington – Promovimi i kujtimeve të Xhon Bolton për periudhën e kaluar në Shtëpinë e Bardhë.

Gjenevë – OBT do t’i rishikojë parashikimet e saj për tregti.

Berlin – Takime të kancelares gjermane Angela Merkel me homologët e saj nga Portugalia dhe Sllovenia.

Gjenevë – Konferencë për shtyp e drejtorit të OBSH-së, Tedros Ad’hanom Gebrejesus.

Kajro – Takim i jashtëzakonshëm i liderëve të Ligës Arabe për krizën në Libi.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close