МИА Општински пулПакети

МИА Општински пул

4 јуни 2020

4 јуни 2020

Крива Паланка, 4 јуни 2020 (МИА) – Зелениот пазар во Крива Паланка ќе работи во сабота (6 јуни), но надлежните информираат дека функционира согласно мерките и препораките на Владата, Министерството за здравство и општинскиот кризен штаб за превенција од Ковид-19.

Штип, 4 јуни 2020 (МИА) – Штипските епидемиолози со масовното тестирање на текстилните работници ќе продолжат и наредната недела, откако вчера се појави и уште еден позитивен случај на коронавирусот во нова конфекција со 250 вработени.

Скопје, 4 јуни 2020 (МИА) – Агенцијата за финансиска поддршка во земјодделството и руралниот развој ги повикува сите земјоделци кои минатогодишните картички за „зелена нафта“, ги оштетиле или загубиле, најдоцна до 12 јуни да се пријават во подрачните единици на МЗШВ, од каде лани им беа доделени, се со цел да им се изработат нови.

Скопје, 4 јуни 2020 (МИА) – Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје информира дека од денеска од 21 часот, па до понеделник до 5 часот, јавниот превоз во градот нема да функционира.

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close