МИА Општински пулПакети

МИА Општински пул

2 април 2020

2 април 2020

Скопје, 2 април 2020 (МИА) – Прекин во водоснабдувањето денеска од 11 часот ќе имаат корисниците лоцирани на улиците „Истарска“, „Светозар Марковиќ“, „Цицо Поповиќ“ и дел од „Пролет“.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради уличен дефект на улицата „Истарска“ 33. Водоснабдувањето ќе биде прекинато се до завршување со активностите.

Скопје, 2 април 2020 (МИА) – Водостојот на Дојранското Езеро е зголемен за три сантиметри во однос на вечра, а на Преспанското и Охридското Езеро за по еден сантиметар, покажуваат резултатите од последните мерења направени од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close