МИА Општински пулПакети

МИА Општински пул

7 септември 2020

7 септември 2020

Струмица, 7 септември 2020 (МИА) – Шеснаесетгодишна малолетничка од радовишкото село Габревци вчера била прегазена од тракторска полуприколка откако паднала од тракторот, соопшти полицијата.

Според Хризантема Рендевска, портпаролка на СВР-Струмица, тракторот го управувал нејзиниот дедо Ѓ.А. (60) од истото село.

Скопје, 7 септември 2020 (МИА) – Вкупно 190 непрописно паркирани возила кои го попречувале нормалното и безбедно одвивање на сообраќајот се санкционирани во текот на изминатата недела на територијата на Општина Центар.

Скопје, 7 септември 2020 (МИА) – Дел од општина Шуто Оризари денеска ќе биде без водоснабдување од 08:30 часот.

Back to top button
Close
Close