МИА Општински пулПакети

МИА Општински пул

25 март 2020

25 март 2020

Скопје, 25 март 2020 (МИА) – Општина Карпош информира дека продолжува вонредната дезинфекција на сите колективни станбеници единици – згради, што имаат повеќе од осум домаќинства. Се работи за еднократна поддршка од Општината, како резултат на состојбата со коронавирусот.

– Оваа активност почна во текот на вчерашниот ден, но интензивно продолжува денеска и до крајот на неделата, кога се очекува да бидат дезинфицирани сите згради во Карпош, се вели во соопштението од Општина Карпош.

Скопје, 25 март 2020 (МИА) – Во периодот од 9 до 13 часот утре без струја ќе бидат две улици во општина Гази Баба.

Центарот за управување со кризи информира дека без струја ќе останат жителите на улиците Зендел Џемаил и Маџари во општина Гази Баба.

Back to top button
Close
Close