0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderReportazhShoqëriVideo deklaratë

MIA në aeroplanin me të cilin është kryer spërkatja mbi Shkup (foto+ video)

Fotoreporterja e MIA-s Ivana Batev në mëngjesin e sotëm ishte në njërin ndër aeroplanët me të cilët është kryer spërkatja kundër mushkonjave në Shkup.

Shkup, 26 gusht 2020 (MIA) – Fotoreporterja e MIA-s Ivana Batev në mëngjesin e sotëm ishte në njërin ndër aeroplanët me të cilët është kryer spërkatja kundër mushkonjave në Shkup.

Nga ajri me kamerën e saj ajo ka ndjekur dezinfektimin që përfshiu mbi 10 mijë hektarë me pesëdhjetë vatra të mushkonjave.

Spërkatja me aeroplanë në kryeqytet fillimisht duhej kryer dje, por u anulua për shkak të kushteve të motit. Dezinfektimi i aeroplanit, siç paralajmëroi Qyteti i Shkupit, “do të vazhdojë edhe nesër në orët e hershme të mëngjesit”.

 

 

Foto dhe video: Ivana Batev

 

Back to top button
Close
Close