Најава на настани

МИА Наслови-свет

21 февруари 2020

21 февруари 2020

 

Фесенхајм – Се затвора атомската електроцентрала „Фесенхајм 1“

Хамбург – Грета Тунберг ќе учестува на протест за климата

Братислава – Општонационални протести посветени на втората годишнина од убиството на истражувачкиот новинар Јан Куцијак

Њујорк – Говор на директорот на американските Федерални резерви

Техеран – Парламентарни избори во Иран

Маскат – Посета на американскиот државен секретар Мајк Помпео на Оман

Рио де Жанеиро – Почеток на карнавалот

Back to top button
Close
Close