Најава на настани

МИА Најави – свет

- Меѓународен ден на здравјето

5 Април 2020

– Меѓународен ден на здравјето

Индија – Со палење свеќи и вклучување на мобилните телефони, Индијците ќе „ја бркаат темнина“ од коронавирусот.

Лондон – Британската кралица Елизабета Втора ќе одржи телевизиски говор за кризата предизвикана од пандемијата на Ковид-19.

Ватикан – На почетокот на неделата пред католичкиот Велигден, поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск ќе одржи миса без присуство на верници.

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close