Svet.SlajderСветСвет.Портал

МИА Најави – Свет

1 август 2020

1 август 2020

Хонг Конг – Се отвораат 19 привремени билници за лекување заболени од Ковид-19

Вашингтон – Џо Бајден ќе го објави својот кандидат за потпретседател

Москва – Русија отвора воздушен транспорт од Турција и од Велика Британија

Берлин – Протест на повик од групи од екстремна десница и поединци кои оспоруваат постоење пандемија на Ковид-19

Back to top button
Close
Close