СветСвет.Портал

МИА Најави – Свет

15 јули 2020

15 јули 2020

Париз – Новиот француски премиер Жан Кастекс ќе ја претстави програмата на својата влада пред Собранието на Франција.

Москва – Протест на противниците за промена на Уставот на Русија.

Брисел – Видео-состанок на министрите за ЕУ ​​за европски прашања.

Париз – Посета на шефот на шпанската влада Педро Санчез.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close