Најава на настани

МИА Најави – свет

Хаг - Претедателот на Косово, Хашим Тачи патува во Хаг на повик на Специјалното обвинителство за воени злосторства. Брисел - Видео-состанок на шефовите на дипломатијата на ЕУ

13 јули 2020

Хаг – Претедателот на Косово, Хашим Тачи патува во Хаг на повик на Специјалното обвинителство за воени злосторства.

Брисел – Видео-состанок на шефовите на дипломатијата на ЕУ.

Брисел – Продолжуваат преговорите ЕУ – Велика Британија за идните односи по Брегзит.

Хаг – Премиерот на Шпанија, Педро Санчез до 15 јули ќе ги посети Холандија, Гeрманија и Шведска пред самитот на ЕУ за економска обнова на Унијата.

Back to top button
Close
Close