Најава на настани

МИА Најави – свет

Пекинг - Претставници на Светската здравствена организација во дводневна посета на Кина за да го утврдат потеклото на новиот коронавирус.

10 јули 2020 

Пекинг – Претставници на Светската здравствена организација во дводневна посета на Кина за да го утврдат потеклото на новиот коронавирус.

Портсмут – Американскиот претседтаел Доналд Трамп ќе одржи предизборен митинг на отворено.

Сребреница – Комеморација по повод 25-годишнината од геноцидот во Сребреница.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close