Најава на настани

МИА Најави – свет

8 јули 2020

 

8 јули 2020

Брисел – Германската канцеларка Ангела Меркел ќе ги презентира плановите на нејзиното претседателство со Советот на ЕУ пред Европскиот парламент.

Брисел – Урсула фон дер Лејен и германската канцеларка Ангела Меркел ќе разговараат за новиот буџет на ЕУ

Мадрид – Заедничка прес конференција на премиерите на Италија и Шпанија, Џузепе Конте и Педро Санчез.

Њујорк – Советот за безбедност на Обединетите нации ќе расправа за ситуацијата во Либија.

Вашингтон – Американскиот претседател Доналд Трамп ќе се сретне со својот мексикански колега Андрес Мануел Лопез Обрадор.

Back to top button
Close
Close