Најава на настани

МИА Најави – свет

Брисел - Германија го презема претседателството со ЕУ.

1 јули 2020

Брисел – Германија го презема претседателството со ЕУ.

Пекинг – Прес конференција на кинеските власти за законот за национална безбедност во Хонг Конг.

Брисел – ЕУ ги отвора надворешните граници за 15 земји.

Москва – Виртуелна средба на претседателите на Русија, Турција и Иран на која ќе разговараат за ситуацијата во Сирија.

Москва – Последен ден од референдумот во Русија за уставни измени.

Мексико сити – Влегува во сила договорот САД-Мексико-Канада.

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close