Svet.SlajderСветСвет.Портал

МИА Најави – Свет

27 јуни 2020

27 јуни 2020

Берлин – Протест против расизмот.

Рејкјавик – Претседателски избори во Исланд.

Брисел – Донаторска конференција за финансирање на вакцината против коронавирус и концерт на кој, меѓу другите, ќе настапат пејачката Шакира и групата „Колдплеј“.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close