Најава на настани

МИА Најави- свет

24 јуни 2020

24 јуни 2020 

Москва – Воена парада посветена на 75-годишнината од победата над фашизмот во Втората светска војна.

Москва – Посета на шефот на дипломатијата на Венецуела.

Брисел– Белгиската Влада ќе ги објави новите мерки за олабавување на мерките.

Женева – Редовен брифинг на Светската здравствена организација за коронавирусот.

Вашингтон  – Средба на американскиот претседател Доналд Трамп со неговиот полски колега Анджеј  Дуда.

Back to top button
Close
Close