Најава на настани

МИА Најави-свет

23 јуни 2020

23 јуни 2020 

Хаг – Посета на францускиот претседател Емануел макрон на Холандија, каде ќе се сретне со премиерот Марк Руте за планот за обвнова на ЕУ.

Москва – Средба на шефовите на дипломатиите на Русија, Индија и Кина.

Вашингтон – Промоција на мемоарите на Џон Болтон за перидот минат во Белата куќа.

Женева – СТО ќе ги ревидира своите прогнози за трговијата.

Берлин – Средби на германската канцеларка Ангела Меркел со своите колеги од Португалија и Словенија.

Женева – Прес конференција на директорот на СЗО Тедрос Адханом Гебрејесус.

Каиро – Вонредна средба на лидерите од Арапската лига за кризата во Либија.

Back to top button
Close
Close