Најава на настани

МИА Најави-свет

Брисел – Онлајн самит на Европската унија и Кина.

22 Јуни 2020

Брисел – Онлајн самит на Европската унија и Кина.

Виена – Продолжуваат американско-руските преговори за стратешки договор за намалување на оружјето – Нов СТАРТ.

Москва – Видео-состанок на министрите за надворешни работи на Русија, Кина и Индија.

Рим – Германскиот министер за надворешни работи Хаико Мас во посета на Италија.

Подгорица – Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ во дводневна официјална посета на Црна Гора.

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close