Најава на настани

МИА Најави-свет

Меѓународен ден на јогата

21 Јуни 2020

Меѓународен ден на јогата

Мадрид – Крај на карантинот во Шпанија и отворање на границите за граѓаните во Европа, освен за патниците кои доаѓаат од Португалија.

Киев – Парада на гордоста на претставниците на ЛГБТ заедницата, која годинава ќе се одржи онлајн поради епидемијата на коронавирусот.

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close