Најава на настани

МИА Најави – свет

Прво судско сослушување на полицаецот Дерек Човин обвинет за смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд.

8 Јуни 2020

Минеаполис – Прво судско сослушување на полицаецот Дерек Човин обвинет за смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд.

Виена – Почнува повеќедневната средба на советот на гувернери на Меѓународната агенција за атомска енергија посветена на иранската нуклеарна програма.

Лондон – Во Велика Британија стапува во сила двонеделен карантин за државјаните кои пристигнуваат во земјата.

Њујорк – Почнува постепено олеснување на карантинските мерки воведени поради епидемијата на коронавирусот.

Њујорк – Видео седница на Советот за безбедност на Обединетите нации на која ќе биде презентиран извештајот за работата на Меѓународниот резидуален механизам за кривични судови на ОН.

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close