Најава на настани

МИА Најави – свет

Њу Делхи - Посета на американскиот претседател Доналд Трамп на Индија.

24 февруари 2020 

Њу Делхи – Посета на американскиот претседател Доналд Трамп на Индија.

Лондон – Процес за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж во САД.

Солун – Средба на министри за надворешни работи за европската перспектива на Западен Балкан.

Букурешт – Гласање недоверба на романската Влада.

Брисел – Средба на амбасадорите на земјите од ЕУ за потврдување на мандатот на Мишел Барние за преговори со Велика Британија.

Back to top button
Close
Close