Најава на настани

МИА Најави – свет

Ријад - Американскиот државен секретар Мајк Помпео во посета на Саудиска Арабија, каде ќе престојува  до 21 февруари. Лондон - Сослушување за екстрадиција на основачот Викиликс, Џулијан Асанж

Ријад – Американскиот државен секретар Мајк Помпео во посета на Саудиска Арабија, каде ќе престојува  до 21 февруари.

Лондон – Сослушување за екстрадиција на основачот Викиликс, Џулијан Асанж.

Лас Вегас – Телевизиска дебата на демократските кандидати на партиските избори пред претседателските избори во САД, што се закажани во ноември.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close