Најава на настани

МИА Најави – Свет

11 февруари

Киев – Европскиот комесар за  проширување Оливер Вархеи во дводневна посета на Украина.

Вашингтон – Партиски избори во државата Њу Хемпшир за избор на кандидати за претседателските избори во ноември.

Њујорк – Говор на палестинскиот претседател Махмуд Абас во Советот за безбедност на ОН за американскиот план за решавање на израелско-палестинскиот конфликт.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close