Најава на настани

МИА Најави – свет

Стразбур - Пленарна седница на Европскиот парламент

10 февруари 2020

Стразбур – Пленарна седница на Европскиот парламент (до 13 февруари).

Берлин – Средба на претседателите на владите на Германија и Унгарија Ангела Меркел и Виктор Орбан.

Манчестер (САД) – Политички митинг на американскиот претседател Доналд Трамп пред партиските избори во државата Њу Хемпшир заради избор на кандидат за претседателската трка во ноември.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close