Најава на настани

МИА Најави – свет

Шефот на американската дипломатија Мајк Помпео во посета на Казахстан.

2 февруари 2020 

Нурсултан – Шефот на американската дипломатија Мајк Помпео во посета на Казахстан.

Лондон – Церемонија на доделување награди на британската Академија за филмска и телевизиска уметност (БАФТА).

Back to top button
Close
Close