Најава на настани

МИА Најави – свет

Лондон - Велика Британија на полноќ официјално ја напушта Европската унија.

31 Јануари 2020

Лондон – Велика Британија на полноќ официјално ја напушта Европската унија.

Брисел – Изјави на функционерите на ЕУ Урсула фон дер Лајен, Давид Сасоли и Шарл Мишел по повод излегувањето на Велика Британија од Европската унија.

Париз – Средба меѓу францускиот претседател Емануел Макрон и Мишел Барние, главниот преговарач на ЕУ, за идните односи со Велика Британија.

Берлин – Средба на германски и француски министри за борба против шверцот со оружје од Балканот.

Деблин, Полска – Полска потпишува договор за купување 32 американски борбени авиони од новата генерација Ф-35 за 4,5 милијарди американски долари.

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close