Најава на настани

МИА Најави – свет

Државниот секретар на САД Мајк Помпео во дводневна посета на Украина.

30 јануари 2020 

Киев – Државниот секретар на САД Мајк Помпео во дводневна посета на Украина.

Вашингтон – Политички митинг на американскиот претседател Доналд Трамп во Ајова во рамки на кампањата пред партиските избори на Републиканската партија за избор на кандидати за претседателските избори во САД, во ноември.

Back to top button
Close
Close