Најава на настани

МИА Најави – свет

Стразбур - Самит на претседателите на парламенти на земјите од Западен Балкан, под покровителство на претседателот на Европарламентот Давид Сасоли.

28 јануари 2020

Стразбур – Самит на претседателите на парламенти на земјите од Западен Балкан, под покровителство на претседателот на Европарламентот Давид Сасоли.

Брисел – Состанок на министрите за европски прашања на ЕУ околу приоритетите на хрватското претседавање со Унијата.

Берлин – Германската канцеларка Ангела Меркел ќе се сретне со израелскиот претседател Рувен Ривлин.

Берлин – Германската канцеларка Ангела Меркел ќе оствари средба со полскиот премиер.

Вашингтон – Средба на американскиот претседател Доналд Трамп со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.

Ерусалим – Вонредна седница на израелскиот Парламент на која ќе се расправа за имунитетот на премиерот Бенјамин Нетанјаху.

Лил – Меѓународен форум за кибер-безбедност.

Њујорк – Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ќе ги претстави своите приоритети за 2020 година.

Дакар – Посета на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на Сенегал.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close