Најава на настани

МИА Најави – свет

Давос - Завршува годишниот Светски економски форум во Швајцарија.

24 јануари 2020

Давос – Завршува годишниот Светски економски форум во Швајцарија.

Париз – Нови протести во Франција на повик на синдикатите кои се противат на пензиската реформа.

Њу Делхи – Претседателот на Бразил Жаир Болсонаро ќе отпатува во посета на Индија, каде ќе престојува до 27 јануари.

Тирана – Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел во посета на Албанија и Северна Македонија.

Загреб – Завршува дводневната неформална средба на министрите за правда и внатрешни работи од Европската унија.

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close