Најава на настани

МИА Најави – свет

Брисел - Состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ.

20 Јануари 2020

Брисел – Состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ.

Брисел – Средба на министрите за финансии од Еврозоната.

Париз – Почнува Париската модна недела.

Женева – Конференција за разоружување.

Лондон – Британско-африкански форум за инвестиции.

Давос – Церемонија по повод 50 години од Светскиот економски форум со говор на претседателот на ЕК.

Давос – ММФ ќе ги објави прогнозите за светската економија.

Кито (Еквадор) – Форум на ОН за миграција и развој.

Богота – Посета на американскиот државен секретар Мајк Помпео. 

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close