Најава на настани

МИА Најави – свет

Берлин - Меѓународна конференција за Либија.

19 Јануари 2020
Берлин – Меѓународна конференција за Либија.
Брисел – Министерски состанок на Меѓународната алијанса за сеќавање на Холокаустот (ИХРА), со кој ќе бидат одбележани 75 години од ослободувањето на Аушвиц и 20 години од усвојувањето на Стокхолмската декларација за Холокаустот.
Москва – Демонстрации на опозицијата против реформата во Уставот на Русија што ја најави рускиот претседател Владимир Путин.

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close