Најава на настани

МИА Најави – свет

Виена - Средба меѓу претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел и австрискиот канцелар Себастијан Курц.

17 јануари 2020

Виена – Средба меѓу претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел и австрискиот канцелар Себастијан Курц.

Москва – Годишна прес-конференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Лондон – Ребека Лонг-Бејли почнува кампања за лидерското место во британската Лабуристичка партија.

Вашингтон – Говор на државниот секретар на САД, Мајк Помпео во Организацијата на американски држави.

Нејпјидо – Кинескиот претседател Си Џинпинг во дводневна посета на Мјанмар.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close