Најава на настани

МИА Најави – свет

Брисел - Завршува дводневниот состанок на воените лидери на НАТО. Вашингтон - Американски и кинески претставници ќе го потпишат првиот дел од билатералниот трговски договор

15 јануари 2020

Брисел – Завршува дводневниот состанок на воените лидери на НАТО.

Вашингтон – Американски и кинески претставници ќе го потпишат првиот дел од билатералниот трговски договор.

Стразбур – Во Европскиот парламент ќе се одржи дебата за иднината на Европа на која ќе учествуваат лидерите на ЕУ, Урсула фон дер Лајен и Шарл Мишел.

Стразбур – Јорданскиот крал Абдулах Втори ќе одржи говор во ЕП.

Москва – Рускиот претседател Владимир Путин ќе одржи годишниот говор во Парламентот.

Back to top button
Close
Close