0_Македонија.ПорталНајава на настани

МИА Најави-свет

12 јануари 2020

12 јануари 2020 

Валета– Премиерот на Малта Џозеф Мускат ќе поднесе оставка

Брисел – Шарл Мишел на разговори со австрискиот канцелар Себастијан Курц

Мадрид – Крајнодесничарската партија „Вокс“ ќе одржи протести низ цела Шпанија против изборот на Педро Санчез за премиер

Порт-о-Пренс – Одбележување на 10-годишнината од катастрофалниот земјотрес на Хаити во кој загинаа повеќе од 200.0000 лица

Ријад– Јапонскиот премиер Шиндзо Абе во посета на Саудиска Арабија

Триполи – Влегува во сила прекинот на огнот договорен меѓу претседателите на Русија и Турција

Бејрут – Лидерот на Хезболах ќе има телевизиско обраќање до нацијата

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close