Најава на настани

МИА Најави – свет

Москва - Средба на рускиот претседател Владимир Путин со германската канцеларка Ангела Меркел за Блискиот Исток.

11 Јануари 2020

Москва – Средба на рускиот претседател Владимир Путин со германската канцеларка Ангела Меркел за Блискиот Исток.

Истанбул – Средба на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган со новиот претседател на Европскиот совет Шарл Мишел.

Париз – Протести во Франција на повик од синдикатот против реформата на пензискиот систем.

Тајпеј – Претседателски и парламентарни избори во Тајван.

 

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close