Најава на настани

МИА Најави – свет

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск ќе одржи миса за Богојавление во црквата „Свети Петар“.

6 јануари 2020 

Ватикан – Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск ќе одржи миса за Богојавление во црквата „Свети Петар“.

Њујорк – Почнува судењето на американскиот продуцент Харви Вајнштајн, обвинет за сексуални злоставувања.

Back to top button
Close
Close