Најава на настани

МИА Најави -свет

7 декември 2019

7 декември 2019 

Сочи – Средба на претседателите на Русија и Белорусија, Владимир Путин и Александар Лукашенко

Париз – Протест на жолтите елеци

Адис Абеба – Посета на Урсула фон дер Лајен на Етиопија

Буенос Аирес – Проштален митинг на претседателот во заминување Маурисио Макри

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close