Најава на настани

МИА Најави-свет

6 декември 2019

6 декември 2019 

Берлин – Конференција на Германската Социјалдемократска партија (ГСДП).

Москва – Средба на премиерите на Русија и Белорусија.

МадридДемонстрации за борба со климатските промени.

Саутхемптон – Дебата меѓу лидерите на двете водечки британски партии, Борис Џонсон и Џереми Корбин.

Виена – Средба меѓу земјите од нуклеарниот договор со Иран.

Сараево – Комесарот за човекови права на Советот на Европа, Дуња Мијатовиќ, ќе оддржи прес конференција за миграцијата во Босна и Херцеговина.

Прага – Посета на шефот на француската дипломатија Жан-Ив ле Дријан.

Вашингтон – Краен рок за претседатеот Доналд Трамп да соопшти дали ќе соработува во следната фаза од истрагата за негов импичмент.

Back to top button
Close
Close