Најава на настани

МИА-Најави-свет

5 декември 2019 

5 декември 2019 

 

Виена – Министерска средба на претставници на државите во и надвор од Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК).

Атина/Анкара – Европските комесари за миграција Илва Јохансон и Маргаритис Шинас во посета на престолнините на Грција и Турција.

Брисел – Средба на министрите за финансии на земјите членки на ЕУ.

Рим – Петта меѓународна конференција за средоземноморскиот дијалог.

Лисабон – Посета на американскиот државен секретар Мајк Помпео на Португалија и разговор со премиерот Антониу Кошта.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close