Најава на настани

МИА Најави – свет

Берлин - Видео-средба на германската канцеларка Ангела Меркел и високиот комесар на ОН за бегалци, Филип Гранди

19 мај 2020

Берлин – Видео-средба на германската канцеларка Ангела Меркел и високиот комесар на ОН за бегалци, Филип Гранди.

Брисел – Видео-средби на министрите за култура, за финансии и за млади на земјите-членки на ЕУ.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close