Најава на настаниСервисни информации

МИА Најави -свет

Никозија - Втор ден од посета на грчкиот премиер Киријакос Мицотакис на Кипар

30 јули 2019 

Никозија – Втор ден од посета на грчкиот премиер Киријакос Мицотакис на Кипар

Шангај – Обновување на кинеско-американските трговски преговори

Куала Лумпур – Крунисување на новиот крал Султан Абдула Султан Ахмад Шах

Детроит – Втора телевизиската дебата од првичните избори во Демократската партија

Картум – Обновување на преговорите меѓу воената хунта и демонстрантите

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close