28 јули 2019 

Виена– Средба на дипломатите од земјите во договорот за иранската нуклеарна програма

Санкт Петербург- Военопоморск апарада на која ќе присуствува и рускиот претседастел Владимир Путин

Хонг Конг– Продолжуваат антивладините протести

Бангкок– Свеченопсти по повод роденденот на кралот Маха

Back to top button
Close
Close