Најава на настани

МИА Најави – свет

Луксембург - Состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ посветен за ситуацијата во Нагорно-Карабах, во Белорусија и за тензиите со Турција. Киев - Претседателот на Полска, Анджеј Дуда во дводневна посета на Украина

12 октомври 2020

Луксембург – Состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ посветен за ситуацијата во Нагорно-Карабах, во Белорусија и за тензиите со Турција.

Киев – Претседателот на Полска, Анджеј Дуда во дводневна посета на Украина.

Москва – Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров ќе разговара со ерменскиот колега Зорхаб Мнацаканијан.

Вашингтон – Американскиот Сенат ќе ја рагледува кандидатурата на Ејми Кони Барет за врховен судија.

Таг
Back to top button
Close
Close