Svet.SlajderСветСвет.Портал

МИА Најави – Свет

22 септември 2020

22 септември 2020

Брисел – Состанок на министри за европски прашања на земјите од ЕУ за повлекување на Велика Британија од Унијата.

Киев – Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика Жозеп Борел во посета на Украина.

Софија – Демонстрации против Владата на Бугарија.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close